קורס הכנה ללידה חדשני (!) – הכנה ללידה הממוקדת בתמיכה ביולדת

להבדיל מחברה שבטית, בעולם המודרני כל אישה צריכה ללמוד איך ללדת וכל גבר צריך ללמוד איך לתמוך באשתו היולדת.

ישנם הרבה קורסי הכנה ללידה, ורובם מעבירים לנו את אותו המידע. איך בוחרים? בודקים, בודקים, בודקים. ואחרי שעוברים על המוני קורסים שמציעים את אותו המידע הדל שאותו אני זוכרת מהקורס הקודם (שלא נתן לי מי יודע מה, למען האמת) – פתאום ‘צצים’ להם כל יוצאי הדופן. יוצא דופן שחביב עליי ביותר הוא הקורס המופלא של גילת ומוטי שוחט: ‘דרך הטבע’. מה מלמדים שם?

הכנה ללידה בשיטה חדשנית הממוקדת ב'תפקידי לידה' + הכנה לחיים החדשים כהורים וכבני זוג בסיטואציה לא מוכרת. שווה.

ובגלל שמצא חן בעיניי כל כך הקורס הזה, ‘אימצתי’ אותו. יותר נכון, אימצתי את גילת ואת איילת (רכזת הקורס) – כי נשים כאלו מתוקות תמיד כיף לפגוש. 😉 מתוך האימוץ הזה יצא שיתוף פעולה מיוחד עבורך ועבור כל מי שתרצה בכך –

גילת ומוטי שוחט מעניקים הנחה מיוחדת לגולשות ‘ללדת באהבה’: רק 850 שקלים (!) עבור קורס בן 5 מפגשים בני שעתיים האחד. לפרטים מלאי את הטופס או התקשרי לאיילת, רכזת הקורס, בטלפון: 050-4287097.

הרשמה לקורס:

‘דרך הטבע’ הינו קורס הכנה ללידה מקיף ביותר הכולל 5 מפגשים בני שעתיים כל אחד

בהם גילת שוחט, דולה מנוסה ומדריכת הכנה ללידה, ובן זוגה מוטי, מטפל ברפואה משלימה, מלמדים לעומק את הדרכים להתמודדות פיזית ורגשית עם תהליך הלידה. גישה חדשנית בדגש על האישה היולדת (הדרכת ‘כאישה לאישה’) ועל תפקידו החשוב של הגבר בתמיכה בזוגתו היולדת (הדרכת ‘מגבר לגבר’).

‘דרך הטבע’ מעניקים באהבה הנחה מיוחדת לגולשות ‘ללדת באהבה’, והעלות עבורך, הגולשת, לאחר הנחה של 150 ש”ח, הינה כעת:

רק 850 ש”ח לחמישה מפגשים בני שעתיים

לפרטים על הקורס ולקבלת ההטבה התקשרי לאיילת, רכזת קורס הכנה ללידה ‘דרך הטבע’ בטלפון: 050-4287097, או מלאי את הטופס ונחזור אלייך בהקדם. רק בריאות!


שלחי הודעה לאיילת, רכזת הקורס:
שעות הבוקרשעות הצהרייםשעות אחר הצהרייםשעות הערב

ובהרחבה:

ראיית העולם החלוצית של גילת ומוטי שוחט, זוג מטפלים כל אחד בדרכו, הובילו ליצירת קורס הכנה ללידה מאוד שונה מהקורס אליו ‘התרגלנו’. גילת ומוטי מלמדים הכנה ללידה באמצעות שיטת לימוד ממוקדת תפקידי מין – תפקיד האישה בלידה לעומת תפקידו של הגבר. כלומר – היולדת לומדת איך ללדת, והתומך לומד איך לתמוך. והרי תפקידינו ב’כוח’ בעת הלידה הם מאוד שונים. בנוסף לכך נשים וגברים, באופן טבעי, חושבים ‘אחרת’, מתנהלים אחרת, ואפילו ‘מבינים’ שפה אחרת – בעיקר בתחום הנפשי רגשי. כיוון שכך, רק הגיוני שכל אחד מאתנו יקבל הסבר ב’שפה’ שלו. או כפי שאמרה לי גילת בעודי מהנהנת בהסכמה:

“אישה תבין טוב יותר הסבר לידה רגשי שמועבר על ידי אישה. גבר יבין טוב יותר הסבר חווייתי שמועבר על ידי גבר אחר. והם לא צריכים לשמוע את אותם הדברים במעין ‘מבוא’ מתומצת שלא אומרים בו שום דבר. איך הם יתמודדו עם כל מה שעתיד להתרחש במציאות אם לא נותנים להם מספיק מידע?”
וכך בדיוק מתוכנן קורס הכנה ללידה של גילת ומוטי:

גילת מלמדת את הנשים, ב-4 מפגשים, את תפקידן המלא בלידה ואת הדרכים הטובות ביותר להתמודדות עם כל המחשבות, הפחדים והכאב. גילת מסבירה ומפרטת את כל מה שאנחנו עוברות בתהליך הלידה, כולל חוויותנו המשותפות עם בן/בת הזוג וכולל גם את ההתנהלות הצפויה מול הצוות הרפואי בבית החולים, ומה צריך לעשות בכל מקרה לגופו. ובקיצור, גילת מעניקה לנו ביטחון ומלמדת שאנו יכולות להתמודד עם כל אשר יבוא – אנו פשוט צריכות לדעת איך. רק הגיוני, לא? אני מאמינה לאישה הזו בכל לבי.

מוטי, כמובן, מבצע את התהליך הזהה עם הגברים. לגברים חששות המייצרות חרדות משלהם, גם אם הם לא רוצים להודות בכך. איך יעזרו לאישה שלהם ללדת? איך תומכים באישה יולדת? מה עושים? מידע זה יעביר מוטי לגברים באמצעות מפגש אחד הממוקד בעזרה ליולדת ובהפגת חששות טבעיים אצל כל גבר שעומד לחוות תהליך לידה ולהפוך לאבא.

גילת ומוטי מלמדים במפגשים ‘מה עושים’ גם לאחר הלידה, ואיך מתמודדים כהורים וכבני זוג בסיטואציה החדשה המפרקת כל כך הרבה משפחות, ואף שולחת אנשים לתהומות הדיכאון.

חשוב לדעת להתמודד עם השנה הראשונה בחייכם לאחר לידת התינוק/ת.

תהליך לידה משלב כל כך הרבה רגשות ומחשבות שעימן לאדם, בין אם אישה או גבר, קשה מאוד להתמודד. נשים וגברים כאחד נוטים לחרדות ולדכאונות לקראת תהליך הלידה, במהלכו וכמובן – אחריו, עם קבלת ‘האדם החדש’ הקטנטן לידיהם. האם אחד מאתנו יודע איך מגדלים בן אדם קטן? מסתבר שלא. הורות היא לא מקצוע אינטואיטיבי, כפי שרבים היו מעוניינים לחשוב. אהבה היא אינטואיטיבית. גידול ילד מאושר – לא. אנו לא יודעים כיצד עושים זאת, ולכן עלינו ללמוד.

מלאכת גידול בני אדם קטנים הינה מקצוע בפני עצמו. ואם אנו רוצים להיות ‘טובים במקצוענו’ זה, כלומר – אנו רוצים להיות הורים טובים –  עלינו ללמוד איך עושים זאת.

ה’מקצוע’ ‘הורות’ כולל שלבים שונים של למידה:

  1. שלב הפוריות וכל הקשור בו;
  2. שלב ההריון וכל הקשור בו;
  3. שלב הלידה וכל הקשור בו;
  4. שלב ההורות וכל הקשור בו.

כל שלב הינו מורכב מאוד, כמובן, ועל כן יש ללמוד אותו היטב. כרגע נדבר על שלב הלידה.

כמה מהדברים החשובים ביותר שעלייך ללמוד כאימא לעתיד (ועליך ללמוד כאב לעתיד) קשורים לתהליך הלידה, כיוון שתהליך הלידה משפיע מאוד על התינוק. מחקרים מלמדים כי חוויית לידה שלילית (כמו לידת ואקום, בליעת מים מקוניאליים ושאר חוויות שליליות שמתרחשות לעתים ב’לידה לחוצה’ ) יוצרת מתחים רבים אצל התינוק. וככל אדם, זעיר או גדול, המתחים הנפשיים שמתפתחים אצל התינוק יתבטאו גם באמצעות תופעות לוואי פיזיות של הגוף.

תינוקות שחווים לידה מלחיצה מפתחים לעתים קרובות (מאוד) בעיה שנקראת ‘טונוס שרירים גבוה’.

ומה המונח המסובך הזה אומר בפשטות? שמרוב לחץ שהם חשו בלידה, נתפסו למסכנים הקטנים כל השרירים בגוף.

 וכעת, כל תנועה שלהם מלווה בכמה דברים:

  • התינוק חווה כאבי שרירים לאחר לידה מלחיצה (שרירים תפוסים הם שרירים כואבים).
  • הכאב מהשרירים התפוסים מייצר לחץ נפשי נוסף אצל התינוק. לחץ זה גורם לתפיסות שרירים נוספת שמייצרת לחץ נפשי נוסף – וחוזר חלילה.
  • התינוק חושש מהעולם החדש שהוא נולד לתוכו, כיוון שבפעם הראשונה שהוא פגש בו (בלידה) הוא עבר חוויה שלילית. מבחינתו העולם אינו מקום רגוע ושלו אלא מלחיץ, כזה שיש להיזהר ממנו משום שהוא גורם לחוויות לא נעימות. תינוק לחוץ – אם לא מטפלים בחרדתו – יגדל להיות ילד לחוץ וחרד, שבתורו יגדל להיות מבוגר לחוץ וחרד.

קורס הכנה ללידה הממוקד ביצירת חוויית לידה חיובית ימנע מהתינוק – וגם מכם, כמובן – מתחים נפשיים וכאבים פיזיים מיותרים.

הקורס של גילת ומוטי, בתמיכתו הנלהבת של צוות פורטל ‘ללדת באהבה’, הוא מקיף ובעלות מאוד מוזלת ביחס לערכו. אני ממליצה בחום לפנות לאיילת המקסימה, היא רכזת הקורס, בטלפון: 050-4287097. איילת חוותה את הקורס בעצמה וכיום, בעקבותיו (!), עובדת עם גילת. איילת תוכל לטפל בכל שאלה שיש לכן. אלו אנשים שרואים את האדם העומד מולם ומנסים לעזור לו ככל יכולתם מתוך אהבה אמתית. אז אל תהססנה לפנות. ושיהיה לכן בהצלחה 😉

מיכל הררי,
מנהלת פורטל ‘ללדת באהבה’.
שאלות אליי באופן אישי? היידה >

כמה מילים אישיות מגילת שוחט, דולה ומדריכת קורס הכנה ללידה 'דרך הטבע':

גילת שוחט - דולה ומדריכת הכנה ללידה

“כדרך הטבע, האישה היא זו שיולדת. זהו ‘תפקידה’ בתהליך יצירת חיים חדשים. ולמרות שאינו יולד באופן פיזי, ‘תפקידו’ של הגבר – תמיכה בזוגתו הכורעת ללדת – חשוב מאוד ואף מכריע.
גבר שיעניק תמיכה מתאימה ונכונה לזוגתו יכול לשנות לחלוטין את פני התנהלות תהליך הלידה, ולעזור ביצירת סיטואציה חיובית עבור האישה היולדת ועבור התינוק החדש.

אישה וגבר הינם יחד שונות שמשלימה.
וכך יש לנו לידה אחת ובה שני תפקידים שונים. מכיוון ש’תפקידכם בכוח’ שונה, עליכם לקבל הדרכה שונה אשר תכין כל אחד מכם לאופן ההליך המצפה לו: כיצד עלייך להתמודד עם הצד הנפשי והפיזי בתהליך הלידה? וכיצד עליך, בן הזוג, לתמוך באישה שלך באופן שיקל עליה ביותר וימנע ממנה מצוקות? כל זאת ועוד נלמד בקורס הכנה ללידה ממוקד, מדויק, ומתאים לכל אחד מבני הזוג בהתאם למינו ולתפקידו.

5 מפגשים ארוכים המוקדשים לכם באופן הנכון לכם ביותר, כגבר ואישה.

כדרך הטבע, עלייך, האישה להכין עצמך לתהליכים מורכבים יותר מבחינה פיזית ונפשית, ולכן על קורס הכנה ללידה המיועד לך להיות מפורט יותר מן הקורס שיעבור בן זוגך. וכך בדיוק הרכבתי את קורס הכנה ללידה “דרך הטבע”, המועבר לנשים על ידי (‘כאישה לאישה’) ולגברים על ידי מוטי אישי (‘כגבר לגבר’). כך בן זוגך לומד בדיוק את מה שהוא צריך לעשות בלידה באופן מדויק וממוקד – לתמוך בך, ולעשות זאת היטב.

קורס הכנה ללידה “דרך הטבע” כולל 5 מפגשים בני שעתיים כל אחד, ומופרד ל-4 מפגשים ממוקדי האישה היולדת ומפגש 1 ממוקד בן הזוג התומך:

  • 4 מפגשים מוקדשים להכנה ללידה הממוקדת באישה היולדת. במהלך 4 מפגשים אלו נעבד פחדים שונים וחששות שעולים בנו מתוך מחשבות על העתיד לבוא. ניצור בך מוכנות פיזית וכן מוכנות רגשית, תלמדי שיטות נשימה, תביני מושגים אשר את עתידה לשמוע בחדר לידה על משמעותם המדויקת מבחינה מילולית וטכנית. אסביר כיצד מכינים תכנית לידה ונכין תכנית לידה עבורך יחד. תלמדי הכנה להנקה, הכנה לקראת ימיכם הראשונים כאימא ואבא חדשים, וכן כבני זוג בתוך מערכת חדשה של הורות.
  • מפגש ייעודי נוסף לגברים. האיש שלך ילמד על שלבי הלידה וזיהויים, על תפקידו החשוב כמלווה תומך, נעבור על הפחדים והחששות אשר עוברים גם על המלווה בתהליך לידה, נסביר איך על המלווה לעבוד נכון בתהליך ולשמור גם על גופו שלו, ונלמד הכנה למערכת הזוגיות וההורות, ועל הימים הראשונים שלאחר הלידה.

זקוקה לפרטים נוספים, או אולי לקול מרגיע?

התקשרי: 050-4287097 או מלאי את הטופס ונחזור אלייך.

באהבה,
גילת.”

גילת שוחט / דולה ומדריכת קורס הכנה ללידה ‘דרך הטבע’, בשותפות פוריה עם פורטל ‘ללדת באהבה’.

קבלה עצמית מקדמת לידה טובה.


שלחי הודעה לאיילת, רכזת הקורס:
שעות הבוקרשעות הצהרייםשעות אחר הצהרייםשעות הערב